top of page

RED DOT 2018

OCENENIE REDDOT 2018

PRE ACS

Tento rok prináša ďalší senzačný úspech na poli dizajnu pre USSPA. Naše unikátne patentované riešenie automatického termokrytu ACS® celoročných bazénov swim spa získal prestížnu medzinárodnú cenu za dizajn Red Dot Award 2018! Toto technicky vyspelé riešenie prekrytia termálneho bazénu je jediné svojho druhu na svete. Za jeho dizajnom je podpísaný náš kamenný dizajnér ak.soch. Petr Slanina, ktorý už pred 20 rokmi spojil svoju kariéru s USSPA a teraz na jej sklonku zbiera prestížne svetové ceny za dizajn.

Automatický termokryt ACS® funguje podobne ako strecha kabrioletu.


Swim spa je tak možné odkryť aj zakryť jednoduchým stlačením tlačidla a netrvá to ani 2 minúty. Vďaka tepelno-izolačným vlastnostiam termokrytu je možné používať swim spa celoročne pri nízkych nákladoch. Navyše zadržiava vlhkosť a plní funkciu ochrany vody pred vonkajšími nečistotami a prenikaním UV žiarenia do vody, čím významne prispieva k nenáročnej údržbe vody. Dôležitým prvkom je tiež väčšia bezpečnosť, konštrukcia krytu bezpečne unesie dieťa a rieši tak jeden zo zásadných problémov otvorených bazénov - zamedzuje pádu detí do vody a ich utopenie.

Konštrukcia automatického zdvíhacieho mechanizmus ACS® umožňuje použitie nových povrchových materiálov. Od atraktívnych textílií až po plech, lakovaný v akomkoľvek odtieni podľa želania zákazníka.

bottom of page